• CO BRANDING

    PanoptikumArt.com

    Brand Szobrász Studio

    Szívesen alkotunk közösen 🙂

Más művészeti ágakkal közösen alkotni, mindig nagyon izgalmas és tanulságos

.

A SZESZ – Szegedi Egyetemi Színpad – Rejtő kabarét tűzött műsorára. Számomra egyértelmű volt, hogy Piszkos Fred Brand figuránknak ott a helye. Felvettem hát a kapcsolatot a társulattal, és hamar kiderült, hogy egyformán kavarják Freddel a málnaszörpöt… Egy vidám kis filmet sikerült forgatnunk a találkozásról…

A szegedi Móra Ferenc Múzeum felújítása során, több feladatot is kaptunk, ez az egyik legérdekesebb volt. 5 méter magas szürke nyárfa, rajta fészekkel, madarakkal volt a feladat. Kalandos úton tudtuk csak beemelni az épületbe a fát, igazi érdekesség a film. Két fiatal tehetséges muzsikust – Szőcs Szimonettát és Huszár Gergelyt – kértem fel, a film zenéjének elkészítésére. Nagyon izgalmas munka volt, mindannyian nagyon élveztük…

Duchai Márti – Tripadvisor specialista és az Értékeléstuning alapítója – riportja velem, azért került ide, mert Márti munkája is művészet. És nagyon egy rugóra jár az agyunk… “Adj élményt a vendégeidnek”. Ráadásul Ő is egy olyan kiváló szakember, aki a maximumnál nem adja lejjebb, és nagyon lelkiismeretes az ügyfeleivel szemben.

Szintén a Móra Ferenc Múzeum felújításához kapcsolódóan kaptunk megbízást 3 fatörzs elkészítésére, ami a galériát tartó 3db vas gerendát volt hivatott elrejteni. Nem szokványos feladat volt, a megoldása sem lett az. Végül kézzel mintáztam a törzset műgyantából. A film zenéjére egy fiatal gitárművészt Sallay Gergelyt kértem fel. Nagyon szép, lírai zenét írt hozzá…

Már maga a Patkány – a Békés Pesticid, kártevőirtó cég Brand figurájának elkészítésére való megbízás, sem volt hétköznapi feladat. Így igyekeztem a filmmel is, nem hétköznapi megoldásokat alkalmazni. Illetve vissza adni a készítés élményét minél érdekesebben formában. Ebben kiváló partnerem volt Breczki Anikó zongorista, aki nagyon jól összeválogatta és eljátszotta a zenét hozzá.

Gyüdi Sándor karmester Úrral a Szegedi Szimfonikus Zenekar igazgatójával, a pandémia idején találkoztunk, és segítségével készítettük el később Összművészet filmünket is. Ebből az apropóból készítettünk vele riportot, ami azt hiszem – ha belenézel a videóba – érthető, hogy több szempontból is miért sikerült felejthetetlenre…

Somogyi Júlia fuvolaművésszel – aki a Szegedi Szimfonikus Zenekar tagja – szintén a pandémia és az Összművészet filmünk kapcsán kerültünk kapcsolatba. Nagyon érdekes riportfilm született a beszélgetésünkből. Nem mindennapi tehetség és nem mindennapi elhivatottsággal éli meg a mindennapok kihívásait. Ha megnézed a videót, érteni fogod, miről beszélek…

Csányi Ildikó, akit mindenki csak Lydu-ként ismer, kiváló gordonkaművész aki maximálisan a zenének a tanításnak és a hangszerének él. A Szegedi Szimfonikus Zenekar tagja és az AranyEzüst Quartett egyik alapítója. Az Összművészet produkciót közösen találtuk ki, és valósítottuk meg. Nagyon nagy segítője és lelkes támogatója volt az elképzelésünknek. Egy hihetetlen véletlennek köszönhető a találkozásunk, szerintem ha meg nézed a videót, nagyot fogsz te is nevetni rajta, hogy milyen az élet…

Somorjai Péter ütős és karmester, a Szegedi Szimfonikus Zenekar tagja. A pandémia alatt nagyon sok érdekes átiratot készített, amit lelkesen az AranyEzüst OkTett-el közösen adtak elő. Ezeket az átiratokat, több helyen felhasználtam én is a filmekben – Gyüdi Sándor riport, Összművészet film – remélem ti is élvezni fogjátok. Sőt, Péter készítette az Összművészet intro érdekes zenéjét is. A riportban inkább az embert szerettem volna bemutatni, ahogyan talán kevesebben ismerik őt…

Ilyen Összművészet filmet még valóban nem készítettünk. Az Apropó a szegedi Móra Ferenc Múzeumnak készített 6 méter magas fenyő volt, amin madarak pihennek meg. Az installáció az állandó Természettudományi kiállításba készült. A munka bemutatása mellett, nagy hangsúlyt kapott a zene és a vers is. Nagy közös munka volt, sok szervezéssel és utómunkálatokkal, de azt gondolom, megérte,mert egy nagyon érdekes film lett belőle…

Egy felejthetetlen munka és közös nagy projekt az Argenteus Hangműhellyel. Szegedi vár makettje került egy interaktív homokozóba, ahol a várat, mint régészeti leletet, ki lehet ásni a homokból. A Móra Ferenc Múzeumhoz tartozó Szegedi Vár előtt került elhelyezésre, azóta már nagyon sok gyermek kiásta a leletet… 🙂 Ritka érdekes videó lett, hogyan készült a vár…